Počítač a technologie

Ovládací panel P-45 je veľmi jednoduchý a priamočiary

Ovládací panel Yamaha P-45 je veľmi jednoduchý a priamočiary. Existujú iba dve tlačidlá a ovládanie hlasitosti.

Tlačidlo „Vypínač “ zapína a vypína prístroj; druhé tlačidlo sa nazýva tlačidlo „Funkcia“ (tlačidlo Grand piano), ktoré môžete použiť na výber zvuku Grand Piano alebo na prístup ku všetkým ostatným zvukom a funkciám zariadenia >amaha P-45.

Ovládací panel Yamaha P-45

Budete musieť súčasne stlačiť tlačidlo „Funkcia“ + jeden z klávesov s klavírom (na štítku vyššie), aby ste vybrali zvyšok zvukov, upravili senzitivitu dotyku, tempo metronómov atď.

Tento spôsob navigácie je veľmi bežný pre vstupné digitálne klavíry.

Yamaha P-45 je k dispozícii iba v čiernej farbe (P-45B).

Klávesnica

Model Yamaha P-45 obsahuje plne váženú klávesnicu s 88 klávesami, nazývanú Graded Hammer Standard (GHS).

Je to cenovo najdostupnejšia akcia kladíva od spoločnosti Yamaha, ktorú nájdete vo väčšine vstupných digitálnych klavírov Yamaha. Pocit a pôsobenie klávesov Yamaha P-45 sú veľmi podobné ako pri akustickom klavíri.

Klávesnica replikuje pocit kladív vo vnútri akustického nástroja, s použitím skutočných malých kladív vo vnútri klávesnice namiesto pružín (polo-vážené akcie).

GHS akcia má ťažší dotyk v dolnom konci a ľahší dotyk na hornom konci ako akustický klavír. Klávesnica je citlivá na dotyk (rýchlosť), čo znamená, že zmeny hlasitosti/času sa menia v závislosti od toho, ako tvrdo alebo mäkko klávesy prehrávate, reprodukujete v bohatom dynamickom rozsahu klavíra.

Úroveň citlivosti na dotyk môžete nastaviť tak, aby lepšie vyhovovala vášmu štýlu prehrávania. K dispozícii sú 4 predvolené nastavenia: pevné, mäkké, stredné (predvolené) a tvrdé.

Nastavenie „Fixed“ (Pevný) robí klávesnicu necitlivú na dotyk, produkujúc rovnaké množstvo hlasitosti bez ohľadu na to, ako tvrdo alebo mäkko prehrávate klávesy.

Nastavenie „Hard“(tvrdé), na druhej strane, poskytne najširší dynamický rozsah, kde budete musieť veľmi tvrdo udrieť kľúče, aby ste vytvorili hlasný zvuk.

Klávesnica Yamaha P-45

Na rozdiel od niektorých modelov vyššej triedy, kľúče modelu P-45 nemajú klávesnicu z absorbujúcou vlhkosťou, ktorá kopíruje pocit skutočných kľúčov Eben & Slonová kosť a poskytuje lepšiu priľnavosť.

Avšak čierne klávesy Yamaha P-45 majú matný povrch, ktorý zabráni skĺznutiu prstov, keď sa stanú vlhkými.

Biele klávesy sú lesklé, ale nepoviedal by som, že je v tom problém, navyše mnohé akustické klavíry majú rovnaké lesklé klávesy.

Za zmienku stojí aj to, že akcia GHS spoločnosti Yamaha má tendenciu byť o niečo menej hlučná (viditeľná pri hraní na nízkej hlasitosti alebo pomocou slúchadiel) v porovnaní s akciou Casio Trojsenzorové kladivo, ale pokiaľ ide o realizmus, akcia Casio je pravdepodobne lepšia.

Prečítajte si článok ochranné puzdro na mobilný telefón pre iPhone.

Podobné příspěvky: