Počítač a technologie

Vyhnite sa bežným chybám webhostingu 

Domovanje webhosting je vedúca spoločnosť v oblasti webhostingu, ktorá ponúka prvotriedne servery a rozsiahly zoznam funkcií s 99,9% dostupnosťou. Avšak, ak nemáte dostatočné informácie a neviete presne, na čo sa zamerať pri výbere poskytovateľa webhostingu, nebude pre vás prekvapením, že nájsť a vybrať tú správnu službu podľa vašich potrieb bude náročné.

Nemáte predstavu o type webhostingu, ktorý chcete použiť 

Nemať ani najmenšiu predstavu o konkrétnom type webhostingu, ktorý by ste mali používať, je jednou z najvážnejších chýb, ktorých sa pri hľadaní webhostingu môžete dopustiť. Mnohí ľudia zrejme predpokladajú, že všetky webhostingové služby sú rovnaké, ale to zďaleka nie je pravda. 

Mnoho ľudí si myslí, že ich malá firma potrebuje webové stránky. To však zďaleka nie je pravda.

Hostingové služby existujú v niekoľkých rôznych typoch, pričom každý z nich je vhodnejší pre určitý typ podniku alebo webovej stránky. Ak napríklad prevádzkujete webové stránky elektronického obchodu, zdieľaný plán pre vás nemusí byť až taký vhodný. Vaša webová lokalita totiž bude trpieť výpadkami, keď ostatné webové lokality na serveri súčasne využívajú nadmernú šírku pásma. 

Naopak, ak máte len osobný blog, ktorý má nízku návštevnosť, stačilo by vám zostať pri zdieľanom pláne. Vidíte, že výber nesprávneho typu webhostingu bude mať za následok len veľké problémy, ktoré môžu ohroziť úspech vášho online podnikania. 

Zameranie sa iba na cenu  

Niektorí ľudia sa pri hľadaní webového hostiteľa bežne pozerajú len na cenu. Neuvedomujú si však, že je to veľká chyba. Veď predsa utrácate peniaze za službu, ktorú budete používať 24 hodín denne, 7 dní v týždni a 365 dní v roku. Preto musíte zvážiť aj ďalšie rozhodujúce faktory, a to bezpečnosť, škálovateľnosť, spoľahlivosť a zákaznícky servis. Aj keď môžete nájsť poskytovateľa, ktorý ponúka nízke ceny, možno bude lepšie, ak utratíte viac, ak to znamená, že na oplátku získate lepšiu kvalitu. 

Podobné příspěvky: