Cestovanie a cestovný ruch

Bezpečnostné tipy pre kúpele a bazény pre deti 

Bezpečnostné opatrenia nikdy nestačia na to, aby nahradili dohľad dospelých. Odborníci odporúčajú určiť jednu dospelú osobu, ktorá bude mať výhradnú zodpovednosť za stráženie detí v kúpeľoch a detských bazénoch. 

Táto dospelá osoba by nemala byť niekto, kto je zaneprázdnený čítaním, písaním textových správ alebo inou činnosťou. Jednu dospelú osobu môžete poveriť prácou na zmeny na 15 až 30 minút a potom ju odovzdať ďalšej dospelej osobe. 

Je tiež dôležité si uvedomiť, že topenie v skutočnom živote nie je rovnaké ako to, čo môžete vidieť vo filmoch. Žiadne volanie o pomoc ani špliechanie sa tu nekoná. Deti môžu ísť dole vodou potichu a rýchlo. 

Pre deti je táto teplá voda ešte príjemnejšia, pretože sa nemusia obávať chladnej vody, ktorá im môže spôsobiť nepohodlie. Zdroj: Thermana Laško

Postavte oplotenie

Odnímateľné ploty patria medzi najbežnejšie a najobľúbenejšie bezpečnostné zábrany pre bazény. Tieto ploty sa vyrábajú z rôznych materiálov a v rôznych štýloch a mali by byť nepreliezateľné a vysoké aspoň 4 až 5 metrov. Brána musí byť tiež samozatváracia a samočinne sa zatvárajúca. Mala by sa tiež otáčať smerom od vášho bazéna, aby sa zabránilo deťom, ktoré ju po páde na západku odtlačia. 

Tieto ploty musia byť aj priehľadné, napríklad sklenené, kované alebo reťazové. Nemali by mať ani žiadne výklenky alebo podpery, ktoré by deťom uľahčili ich preliezanie. 

Dnes je to realita a mnohí majitelia domov sú v súčasnosti stíhaní kvôli tomu, že sa im v bazénoch topia deti zo susedstva a oni nepoznajú predpisy týkajúce sa bazénov. 

Naučte sa KPR

Ak viete, čo robiť, keď v kúpeľoch alebo bazéne nájdete nereagujúce dieťa alebo dokonca dospelého, môžete zachrániť život. Hoci je vo všeobecnosti skvelé naučiť sa vykonávať resuscitáciu, je to nevyhnutné, ak ste majiteľom kúpeľov alebo bazéna. Je to ďalšia vrstva ochrany, ktorú môžete zaviesť spolu s ostatnými radami v tomto článku. Nikdy neviete, aká metóda bude fungovať, kým sa to skutočne nestane. 

Podobné příspěvky: