Obchod s okuliarmi
Krása a zdraví

Tipy, na ktoré je dobré si spomenúť pri návšteve obchodu s okuliarmi

Váš očný špecialista alebo obľúbený obchod s okuliarmi vám môže pomôcť určiť konkrétny typ šošoviek, ktoré potrebujete pre svoje okuliare, avšak často záleží čisto na vás, aké rámy si pre ne vyberiete. Dobrou správou je, že väčšina obchodov s okuliarmi ponúka širokú škálu rôznych šošoviek a rámov a ich špecialisti vám budú viac než ochotní poskytnúť ich odborné rady, aby ste si mohli ľahšie vybrať tie najlepšie okuliare pre vás.

Skôr než si však kúpite okuliare, musíte mať na pamäti niekoľko dôležitých rád, ktoré vám pomôžu pri výbere.

Vyberte si rámy, ktoré tvoria kontrast s tvarom vašej tváre

Všeobecným pravidlom pri výbere štýlu rámov, ktorý by ste mali hľadať, je zvoliť niečo, čo je v protiklade s tvarom vašej tváre.

Obchod s okuliarmi
Obchod s okuliarmi vám poradí, aké okuliare si zvoliť podľa vašej tváre

Napríklad, ak máte štvorcovú alebo veľmi hranatú tvár, mohli by sa vám dokonale hodiť okrúhle rámy. Na druhej strane, ak máte okrúhlu tvár, možno budete chcieť zvoliť obdĺžnikový rám.

Vyberte si rámy, ktoré sústredia vaše oči

Môžete sa nakoniec pozerať krížovým pohľadom, ak sa vám zdá, že vaše oči sú príliš blízko vnútornému rohu zvolených rámov. Ak sa vám medzitým budú oči javiť príliš ďaleko k vonkajším rohom vybratých rámov, okuliare sa vám zdajú príliš malé.

Video: Zistite, aký máte typ tváre, a ktoré dioptrické a slnečné okuliare sú pre vás tie pravé

Možno budete chcieť zostať ďalej od týchto párov rámov, ktoré sú príliš široké, ak máte pri nakupovaní okuliarov v obchode s okuliarmi mierne zúžené oči.

Vyberte veľkosť rámov podľa tvaru vašej tváre

Ak má vaša tvár celkom malú veľkosť, nikdy nepoužívajte rámy, ktoré sú väčšie, pretože by mohli nakoniec zakryť polovicu vašej tváre.

Vyberte si rámy, ktoré vám sedia na nose

Pretože svoje okuliare budete často nosiť, budete chcieť zvoliť z obchodu s okuliarmi vhodný pár, ktorý vám bude vyhovovať. Držte sa ďalej od tých okuliarov, ktoré vám skĺzavajú z nosa, aj tých, vďaka ktorým sa vaše riasy dotknú šošoviek, a tých, ktoré na nose zanechajú červené stopy. Jedným z ľahkých spôsobov, ako zistiť, či sú okuliare vhodné pre vašu tvár, je pokrútenie hlavou. Rámy sú príliš veľké, ak sa pohybujú, zatiaľ čo vy otáčate hlavou.

Vyberte si farbu rámov podľa odtieňa vašej pokožky

Ak máte teplý odtieň pleti, je najlepšie vyhnúť sa rámom v pastelových farbách. Namiesto toho môžete zvoliť rám svetlej farby. Ak máte chladnejšiu pleť, medzi vaše najlepšie možnosti patrí čierna, sivá, strieborná a modrá.

Nezabudnite použiť týchto päť tipov pri nákupe tých správnych okuliarov pre vás alebo vášho blízkeho v obchode s okuliarmi. To vám pomôže zaistiť, že to, čo si kúpite, bude pre vás perfektne a bude vám najlepšie vyhovovať.

Podobné příspěvky: