Počítač a technologie

VPS hosting

VPS je skratka pre virtuálny privátny server. Súkromný server znamená, že je výlučne váš a zaručuje určité množstvo zdrojov, o ktoré sa nemusíte s nikým deliť.

Je to ako mať vlastný vyhradený, ale virtuálny server, čo znamená, že ide o oddiel na fyzickom serveri, ktorý je vyhradený len pre vás. Okrem toho, že vám tento virtuálny server poskytuje prístup root, umožňuje vám nainštalovať preferovaný operačný systém a pracovať na vašom projekte s bezkonkurenčnou úrovňou slobody.

VPS je skratka pre virtuálny privátny server. Súkromný server znamená, že je výlučne váš a zaručuje určité množstvo zdrojov, o ktoré sa nemusíte s nikým deliť.

Riešenia VPS zvyčajne ponúkajú niekoľko hostingových plánov. V spoločnosti Hostinger máme napríklad šesť plánov VPS, ktoré sa prispôsobujú rôznym potrebám a umožňujú bezproblémové škálovanie webu, keď potrebujete viac zdrojov.

Ako VPS hosting funguje?

Odpoveďou na túto otázku je, keď je zdieľaný hosting malý. Ak zdieľaný hosting, ktorý ste si prenajali, dosiahol svoj limit, je najlepšie prejsť na server VPS.

Ak máte napríklad webovú lokalitu s viac ako 100-tisíc návštevami za deň, pričom špičky dosahujú viac ako 60 ľudí pripojených súčasne, neexistuje zdieľaný hosting, ktorý by ju podporoval, a budete sa musieť uchýliť k serveru VPS.

Online služby, mobilné aplikácie, webové aplikácie, vývojári atď…, ktoré potrebujú vyšší výkon, sa tiež môžu rozhodnúť pre server VPS, pretože im poskytne potrebný výkon a individualitu bez toho, aby si museli zaobstarať dedikovaný server.

Každý server VPS (virtuálny server) bude udržiavať samostatnú a od ostatných nezávislú prevádzku, pričom bude mať nezávislú službu ukladania dát, vlastnú konfiguráciu aplikácií, systémov, ovládací panel a prístup, vlastnú pamäť RAM, procesory …

So servermi Hostinet VPS budete mať prístup k výkonu, súkromiu a bezpečnosti, ktoré vám poskytuje dedikovaný server, ale za cenu zdieľaného hostingu (ekonomickejšie pri zdieľaní stroja s inými účtami).

Ak potrebujete mať všetky výhody, ktoré ponúka dedikovaný server, ale nepotrebujete počítač len pre seba, VPS server (virtuálny server) je služba, ktorá najlepšie vyhovuje vašim potrebám. Stačí sa rozhodnúť pre model servera VPS, ktorý najlepšie vyhovuje tomu, čo váš projekt vyžaduje, a získate najlepšiu cenu za výkon dedikovaného servera so všetkými možnosťami a flexibilitou zdieľaného hostingu.

Kedy používať VPS a ako sa rozhodnúť, či je čas na zlepšenie?

VPS hosting sa vo všeobecnosti považuje za ďalší krok po tom, čo vaše webové stránky prekročia limity zdieľaného hostingu. Ak už ani ten najpokročilejší zdieľaný hostingový plán nestačí na bezproblémový chod vašej webovej stránky, oplatí sa prejsť na plán VPS. V takýchto prípadoch vám VPS hosting môže poskytnúť to najlepšie z oboch svetov: zdieľaný aj dedikovaný hosting.

Existujú však aj iné prípady použitia, kedy môže byť dobré začať s plánom VPS hneď od začiatku. Napríklad webové stránky elektronického obchodu, ktoré potrebujú poskytovať bezpečné platby s rýchlym a stabilným prostredím, môžu mať veľký úžitok z virtuálneho privátneho servera. Ak totiž uchovávate akýkoľvek typ dôverných informácií alebo potrebujete spracovávať platby online, server VPS vám pomôže znížiť riziko narušenia bezpečnosti a krádeže identity.

Podobné příspěvky: