Nemovitosti a vybavení

Husqvarna prináša všetok skvelý výkon

Dizajn a konštrukcia

Husqvarna 445 je vyrobený z odolného tvrdého plastu. Samozrejmé, že ona nie je tak robustná, ako niektoré z väčších kovových profesionálnych píl, ale to pomáha udržať hmotnosť na minimume a nebudete mať žiadne obavy z korózie. Má tiež kovaný trojdielny kľukový hriadeľ pre väčšiu odolnosť.

Zadná rukoväť má ochranný kryt, spínač škrtiacej klapky a spínač blokovania škrtiacej klapky umiestnený na vrchu. Na rozdiel od niektorých píl nemá pogumovanú rukoväť, takže budete musieť nosiť rukavice pre pohodlie a ďalšiu ochranu pred vibráciami. Predná rukoväť je v štýle polovice zábalu a pred ňou je ľavý kryt, ktorý funguje aj ako brzda reťaze.

Na ľavej strane píly Husqvarna 445, tesne pred rukoväťou, sa nachádza kombinovaný spínač štart a stop. Rovnako ako aj na štartovanie píly, funguje aj ako prepínač „zhasiť“, aby sa vypol.

Viečko páliva je umiestnene v zadnej časti píly tesne pred rukoväťou a viečko oleja na prednej strane prednej rukoväte. Obidva kryty majú povrazy, ktoré držia uzávery pripojené k píle pri plnení reťazovým olejom a palivom. Pásy však môžu byť odstránené, ak by ste niekedy chceli vyprazdniť pílu. Taktiež na ľavej strane píly nájdete tiahlo a žiarovku čističa vzduchu, ktorá sa používa počas procesu štartovania.

Nakoniec, aby ste sa uistili, že získate optimálny výkon pri rezaní, ako aj bezpečnosť, reťaz by mala byť neustále ostrá. V tomto návode na obsluhu sú uvedené úplné pokyny.

Kryt spojky je umiestnený na pravej strane píly a môže byť odstránený odskrutkovaním jednej skrutky s viacúčelovým nástrojom. Napínacia skrutka reťaze je umiestnená na kryte spojky.

Horný kryt napájacej jednotky možno ľahko vybrať. Má tri úchytky, ktoré je možné otvoriť pomocou viacúčelového nástroja. To umožňuje rýchly prístup k motoru, čo je výhodné, pokiaľ ide o výmenu zapaľovacej sviečky a čistenie vzduchového filtra. Samotný vzduchový filter je vyrobený z plsti a dá sa ľahko odstrániť jednoduchým zaklapnutím uvoľňovacej tyče. Na vrchnej časti jednotky výkonovej hlavy sa nachádza rezná línia, ktorá je užitočná na zarovnanie rezov pri rezaní a výruboch.

Na prednej strane jednotky sú niektoré vzpieracie hroty, ktoré sú dôležitým bezpečnostným prvkom pri udržiavaní stability píly počas rezania. Taktiež na prednej strane jednotky výkonovej hlavy je tlmič výfuku, ktorý udržiava hladinu hluku na najnižšej možnej úrovni a odvádza výpary od používateľa.

Podobné příspěvky: